Z důvodu velkého vytížení je možné nás navštívit pouze ÚTERÝ až ČTVRTEK. Osobní návštěvu je nutno vždy sjednat předem. Moc děkujeme za pochopení!

Odpružení DOGY pro vozíky za kolo CROOZER a XLC

DOGY Components, Česká republika

 

Odpružení DOGY components
= odpružení pro vozíky za kolo s nejvyšším zdvihem a citlivostí

 

Odpružení DOGY udělá Váš vozík za kolo bezpečný a komfortní pro vaše dítě nebo vašeho psa.

Při jízdě s neodpruženým nebo špatně odpruženým vozíkem dochází k vibracím, které jsou pro děťátko (či pejska) nejen nepříjemné, ale i zdravotně nebezpečné. Neodpružený vozík doporučujeme využívat pouze v 100% rovném terénu, který v ČR bohužel nenajdeme. Ani asfaltové silnice nejsou 100% rovné a i na nich dochází ve vozíku k vibracím a nárazům.

S odpružením DOGY můžete beze strachu opustit i asfaltové silnice a můžete se vydat s děťátkem do přírody, bez nebezpečí aut a výparů z nich, na krásné polní, či lesní cesty a cestičky - s čerstvým vzduchem, bez hluku, do příjemného klidného prostředí pro Vás i vaše nejdražší.

Místo věčně nepříjemného drncajcího vozíku budete mít útulný vozíček, pohodlný a příjemný každému miminku od nejútlejšího věku.
Kdo neviděl či neozkoušel, nemá potuchy, jak moc velký rozdíl to je: jízda s odpruženým vozíkem oproti neodpruženému, či nedostatečně odpruženému vozíku.

Každý rok navštěvujeme mezinárodní cyklo veletrh ve Fridrichshafenu a detailně se zajímáme o vozíky za kolo. Zatím jsme narazili pouze na jeden vozík, který je již od výrobce dostatečně odpružený a který bychom doporučili využít i mimo asfaltové cesty. Tou značkou je švýcarské LEGGERO. Díky jeho dobře řešenému odpružení a dokonalému designu, jsme s výrobcem (firnou Brüggli) začali spolupracovat. Jejich vozíky do České republiky dovážíme a ve spolupráci s nimi také vyrábíme některé komponenty pro tyto vozíky (například lyžařský set Leggero pro model Leggero Enso).

Zatím žádná značka nepředčila naše odpružení DOGY, které zůstává tím nejefektivnějším - nejcitlivějším, s nejvyšším zdvihem a možností regulace dle zátěže (což je velmi důležité). 

Primární určení odpružení DOGY bylo pro dětské vozíky za kolo. Postupem času se více a více začaly využívat vozíky za kolo pro psy, především v zahraničí. V současné době si troufáme říci, že prodáváme 1/3 produkce právě pro oblíbené psí kočárky / vozíky za kolo.

Odpružení DOGY distribuujeme, dá se říci, po celém světě. Kromě Antarktidy již naše produkty DOGY Components obletěli svět. Kromě tohoto českého e-shopu provozujeme další dva cizojazyčné e-shopy - v německém a anglickém jazyce.
www.dogycomponents.de
www.dogycomponents.com

Odpružení DOGY components je vyráběno od roku 2009 a je certifikováno českým strojírenským úřadem, což zákazníkům zaručuje jeho kvalitu, funkčnost a spolehlivost a je chráněno průmyslovým vzorem. 

Rozdíl mezi originálním odpružením Sylomer vozíků Croozer Plus a odpružením DOGY components

 1. Možnost plynulé regulaci tuhosti odpružení - odpružení DOGY je konstruováno tak, aby vyhovovalo dětem všech váhových kategorií (dle výrobce: vozíky pro 1 dítě – zatížení do 35 kg, dvoumístné vozíky - zatížení do 45 kg). Odpružení DOGY lze regulovat tuhost, proto bude vozík komfortní opravdu pro každé děťátko. Pokud vezete malinké miminko vážící pár kg, potřebujete mít odpružení nastaveno na co nejměkčeji, aby bylo funkční i s tímto minimálním zatížením. To je problém u všech ostatních originálních pružících systémů – jak u vozíků Croozer, tak u vozíků Thule / Chariot.)
 2. Velký zdvih odpružení až 120 mm – Odpružení DOGY má až dvojnásobný zdvih pružení, než odpružení Sylomer. Záleží, jak si sami odpružení DOGY nastavíte. Zdvih odpružení je až 12 cm, vyrovná tedy téměř každý náraz, či vjetí i do většího dolíku.
 3. Možnost deaktivace (vypnutí) odpružení - Pokud si nepřejete, aby vozík pružil, je možné vypnout pružení tzv. „deaktivačními popruhy“ které naleznete na našem e-shopu. Toto není u vozíku CROOZER PLUS s pružením Sylomer možné. A kdy můžeme deaktivaci využít? Např. Při chůzi z kopce ve velkém terénu. Tam je lépe si odpružení buď omezit (přenastavit tuhost odpružení na tvrdší) nebo vypnout úplně. Vozík bude pohodlnější pro ovládání.
 4. Větší světlá výška vozíku při použití odpružení DOGY - mírné zvýšení světlé výšky vozíku znamená lepší průchodnost terénem při zachování nízkého těžiště.
 5. Větší stabilita vozíku - další obrovská výhoda odpruženého vozíku odpružením DOGY components. Nejen v terénu, ale i na rovném povrchu - na silnicích. Vozík lépe "sedí" i v zatáčkách. Montáží odpružení DOGY totiž dochází k rozšíření vozíku. Vozík se rozšíří o cca 3,5 cm na každé straně. Míra rozšíření je dána originální osičkou kola, která je zachována, aby nebylo nutné konstrukci vozíku včetně kol měnit, upravovat, vrtat a podobně. Vozík je při jízdě stabilnější. Krásně sedí na vozovce a není téměř možné jej překlopit.
 6. Nižší cena odpruženého vozíku jako kompletu (oproti originál odpruženému vozíku Croozer PLUS je cena vozíku CROOZER Kid for 1 (2) + odpružení DOGY o několik tisíc Korun Českých nižší
 7. Moderní originální design

Odpružení DOGY components je vyráběno ve dvou materiálových provedeních

 1. DOGY LIGHT Spring: duralové odpružení je lehčí, nerezavějící, pevnější, dodáváno se 2 ložisky na každé straně vozíku, certifikováno pro 1 i 2 místné vozíky zatížené až 45 kg. Povrchová úprava: elox.
 2. DOGY Economy Spring: ocelové odpružení Economy je dodáváno s 1 ložiskem na každé straně a je certifikováno pro 1-místné vozíky zatížené do 35 kg. Povrchová úprava: prášková barva / komaxit. Vyrábí se ve více barevných provedeních.

Montáž odpružení DOGY

Odpružení DOGY components je konstruováno tak, aby jste jej mohli namontovat na vozík bez jakýchkoliv úprav vozíku. Montuje se do originálních otvorů, aby zákazník neztrácel záruku na vozík. Není nutné nic řezat, vrtat,...) Montáž je prováděna běžným nářadím, které má jistě každý ve své domácí dílně. (Klíč 10, 11, 19, imbus 4mm.) K odpružení dodáváme tištěný návod nebo lze montáž shlédnout na YouTube. Jistě si každý s montáží poradí.

Technické údaje

Pružící element odpružení DOGY jsou pružiny. V setu vždy naleznete 1 pár pružin pro vozíky zatížené vahou 0-25kg. Můžeme Vám nabídnout však i pružiny pro vozíky zatížené vahou 25-45 kg. Ty také naleznete na našem e-shopu.

Parkovací brzda: odpružení DOGY je možné použít zároveň s originální parkovací brzdou Croozer.
Toto však platí pouze pro vozíky Croozer vyrobené v letech 2005-2012. Jedná se o vozíčky, kde je každá strana vozíku brzděná zvlášť. (2 páky s červenou koulí). U vozíků vyrobených od 2.poloviny 2012, které mají pro brzdění pouze 1 páku, která brzdí obě strany, je nutné tuto brzdu demontovat. Jako náhražku této brzdy vám nabízíme dvě možnosti:

 1. Parkovací brzdy DOGY components. Tyto brzdy jsou konstruovány stejně, jako parkovací brzdy u vozíků Croozer vyráběných v letech 2005-2012 nebo vozíků XLC 2014-2015.
 2. KOTOUČOVÉ BRZDY zadních kol - lepší, víceúčelové řešení. Tyto vyrábíme od roku 2019. Unikátní řešení pro vozíky Croozer a XLC.

Pro které vozíky je naše odpružení DOGY určeno? 

Pro všechny dětské vozíky za kolo CROOZER a XLC vyráběné od roku 2005. Pokud si nevíte rady s tím , jaký vozík vlastníte a máte strach, že je váš vozík starší, přeměřte si osu kola. Ta musí být 12 mm.
Odpružení DOGY je vyráběno v několika provedeních dle typu a roku výroby vozíku.
Odpružení pro vozíky za kolo pro psy značky Croozer je vyráběno od roku 2019.

Na vozíky Croozer a XLC by Croozer vyrábí naše firma DOKOV s.r.o. i další komponenty

KOTOUČOVÉ BRZDY ZADNÍCH KOL - Nejefektivnější brždění vozíku. Tento typ brzd používá například švýcarská značka vozíků LEGGERO. Jak bylo již zmíněno, mohou nahradit parkovací brzdu. S těmito brzdami se nemusíte bát vyrazit na treking po horách, či na in-line brusle. Určitě vozík ubrzdíte.

FAST SADA – rychloupínací set pro odpružení DOGY. Sada umožňující rychlou demontáž / montáž odpružení bez použití nářadí. Vhodné pro ty, kdo chtějí vozík používat odpružený I neodpružený a budou tedy odpružení sundavat a nandavat. Sada FAST je též certifikována Strojírenským zkušebním úřadem. Fast sadu naleznete na našem e-shopu.

RUČNÍ BRZDOVÉ SETY na přední joggingové kolo. Díky nim můžete s vaším vozíkem bezpečněji vyjet i na in-line bruslích či si přibrzďovat při scházení prudšího kopce.

NÁSTAVCE - PRODLOUŽENÍ ŘIDÍTEK Aby jízda na bruslích či chůze byla co nejpohodlnější i pro vás, nabízíme k vozíkům také nástavce řidítek / madla. Nástavce prodlouží madlo o 15 cm. Taktéž madlo zvednou. Vozík je tak pohodlnější nejen pro bruslaře i vyšší postavy / osoby, které nohami kopou do nárazníku vozíku. Díky nástavcům můžete svůj krok prodloužit a chůze, běh či bruslení bude přirozenější.

TEXTILNÍ DOPLŇKY pro vozíky Croozer a XLC

Z vlastních zkušeností z používání vozíků za kolo jsme našli nedostatky i v textilní vybavenosti vozíků. 

TOP produkty:

 1. Opora trupu a hlavy DOGY pro pohodlné spaní a sezení v sedačce. Představte si jako zmenšovací vložku do sedačky, nebo jakési "polštáře" pro dětičky od cca 9 měsíců do cca 2,5 let (dle postavy).
 2. Přední sluneční clony v několika barevných provedeních, upnutí na suché zipy v 7 bodech.
 3. Boční sluneční clony – aby dětičkám nesvítilo slunko do vozíku z boku -clony jsou srolovatelné a proto můžete mít spuštěnou třeba jen 1 clonu na 1 straně vozíku
 4. Větrací reflexní síťky na zadní část vozíku – ty nejen zajistí lepší větrání vozíku za teplých slunečných dnů, ale navíc Váš vozík výrazně zvýrazní na vozovce a při návratu z cest za pozdějších hodin je Váš vozík viditelnější při osvětlením zezadu jedoucím vozidlem. Určitě je tak cestování na vozovkách mnohem bezpečnější.
 5. Síťky proti nečistotám neboli prachové síťky – přední originální síťka je velmi řídká a projde tudy spousty nečistot. Hlavně při jízdě na polních či lesních cestách. Při použití naší síťky DOGY proti nečistotám bude Vaše miminko chráněno před znečištěním-zaprášením a ve vozíku nebudete mít tolik nečistot jako při jízdě bez této přídavné síťky.

Pokud máte jakékoliv dotazy či připomínky k našim produktům, neváhejte se na nás obrátit na tel.: 773796858 nebo e-mail info@odpruzeni.cz. Rádi Vám vyjdeme maximálně vstříc.

Váš tým rodinné firmy DOKOV s.r.o.

Pozn.: Odpružení DOGY je chráněno průmyslovým vzorem a jeho kopírování je trestné!

 

Zpět do obchodu