Z důvodu velkého vytížení je možné nás navštívit pouze ÚTERÝ až ČTVRTEK. Osobní návštěvu je nutno vždy sjednat předem. Moc děkujeme za pochopení!

CROOZER, XLC by CROOZER, LEGGERO

Omlouváme se! Z konkurenčních důvodů jsme upravili článek vymazáním jeho částí. V našem blogu nalezneta jiné články, kde se dočtete informace upravené. Děkujem za pochopení!

 

 

 

Pokud si nevíte rady, jaký vozík za kolo je pro Vaše děťátko ten nejlepší, je potřeba uvědomit si několik hledisek.

Kolik peněz chcete do vozíčku investovat a hlavně: pro jaký účel si vozík chcete pořídit.

Pokud neznáte německou značku cyklovozíků XLC by CROOZER, klikněte ZDE. 
Pokud neznáte švýcarské vozíky LEGGERO, klikněte ZDE.

1) CENA: pokud seřadíme vozíčky dle pořizovací ceny, bude to vypadat následovně:

               XLC by CROOZER - CROOZER - LEGGERO.
              Vozík XLC by CROOZER je nejlacinější, střední cesta CROOZER a nejdražší a zároveň TOP je LEGGERO.

               Vždy záleží na vybavenosti vozíku. Od vybavení se odvíjí cena. Toto se týká všech vozíků za kolo.

               Plně vybavený vozík XLC by CROOZER vyjde na cenu okolo 18000 Kč, LEGGERO se pohybuje v cenách cca 30 - 35000 Kč.

               Základní ceny máme uvedené na e-shopu (www.odpruzeni.cz). 

2)ÚČEL: toto je velice důležité si předem rozmyslet. Zda chci vozík na in-line bruslení, chůzi, běh, nebo za kolo. Bohužel nelze jednoznačně říci: "tento vozík je nejlepší, nebo tento nejhorší." Často slýcháme od zákazníků, kteří již obešli více obchodů, že jim byl jednoznačně na všechno doporučen vozík..... Dle našich zkušeností je toto ale nesmysl. Vozíky testujeme na vlastních dětech :-)  a proto víme nejlépe, co je pro ně nejlepší. Nejsme zastánci toho, že cena určuje nejlepší využití.

Rozeberu naše vlastní zkušenosti a zkušenosti našich zákazníků z minulých let (vozíky používáme pro naše děti od roku 2008, komponenty na vozíky za kolo vyrábíme od roku 2009, cyklovozíky prodáváme od roku 2011 a půjčovnu vozíků provozujeme od roku 2012).

Využití:

a) ZA KOLO 

zde je dobré rozmyslet, na jaký terén si vozík kupujete. Na asfaltové cesty můžeme doporučit všechny vozíky.

Pokud se chystáte zakoupit vozík s tím, že jej budete používat pouze za kolo a plánujete jízdu v terénu, máme jednoznačnou odpověď. :-) Nejlepší je CROOZER Kid for 1 (nebo dvoumístný Croozer Kid for 2) s odpružením DOGY. Nebo mírně lacinější XLC (MONO či 2-místné DUO) + odpružení DOGY. POZOR! Neplést si s vozíkem CROOZER Kid PLUS!!!

Proč právě CROOZER nebo XLC by CROOZER s odpružením DOGY? Vůbec né kvůli ceně. Hlavně ze 2 důvodů – zdravotní nezávadnost pro děti a stabilita vozíku. Dále pro jeho veliký úložný prostor.
Porovnání odpružení DOGY a odpružení XXXXXXX či XXXXXXXX:
ODPRUŽENÍ VOZÍKU odpružením DOGY– neporovnatelně lepší než odpružení XXXXXX nebo origilální odpružení XXXXX vozíku CROOZER PLUS. Nejlepší důkaz je samozřejmě osobní ozkoušení. Pokud jste z daleka a nemáte možnost si ozkoušet vozíky u nás (České Budějovice), můžeme zatím maximálně nabídnout textový popis, nebo video. Osobní návštěva u nás je nejlepší – můžeme Vám všechny vozíky předvést. Video je právě v přípravách, ale náš polský velkoodběratel odpružení DOGY si natočil své vlastní videlo, které naleznete na YouTube, zde je přímý odkaz: https://www.youtube.com/watch?v=ITBpo4Sh70U
Popis odpružení: XXXXXX nabízí odpružení listové. Jeho zdvih je cca odhadem 2-4 cm.
Odpružení DOGY (lze použít pro CROOZER i XLC) dokáže nabídnout rozsah okolo 12ti cm. Další věc: nastavení odpružení: DOGY odpružení má velice citlivě řešené nastavení tuhosti. Můžete vést miminko o váze 3 kg nebo 20 kg a stále Vám nabídneme nejcitlivější nastavení tuhosti.
U vozíků XXXXXX (z vlastní zkušenosti i zkušeností našich zákazníků) můžete počítat s tím, že první rok miminka Vám vozík nezapruží vůbec. SYLOMER (originální odpružení vozíku CROOZER PLUS) nepruží vůbec. Nikdy. :-( Stavte se, předvedeme, ukážeme, uvidíte.
Odpružení XXXXXXX: jde o tvrdé odpružení,které není téměř funkční. Video zatím nemáme k dispozici.
Proč se bavíme o odpružení?
Díky tomu, že vyrábíme odpružení DOGY pro vozíky CROOZER a XLC spolupracujeme s dětským neurogem, který nám poskytl informace, co se děje s dětským mozečkem při jízdě v neodpruženém vozíku či kočárku. Zjednodušeně: dětičky do 2 let nemají pevně ukotven mozek k lebce. Otřesy způsobují nárazy mozku do lebky. Jak se nazývá tento „problém“, pod čím toto můžete hledat? „Syndrom třeseného dítěte“.
Stabilita vozíku: nesrovnatelně lépe vychází CROOZER nebo XLC, než XXXXXX. Tyto vozíky s odpružením DOGY nepřevrhnete, ať se děje téměř cokoliv. XXXXX je úzký vozík s jiným těžištěm, tento vozík lze za kolem převrátit (opět ověřeno zákazníky v praxi – zaplať pánbůh né námi). :-)
CROOZER (XLC) jsou široké vozíky – ano, můžete mít problém s průjezdem dveřmi o šíři 80 cm. Ale určitě bych raději upřednostnila bezpečí dítka před průjezdností dveřmi. I když je v návodu omezená rychlost při jízdě s vozíkem, víme, že zákazníci (převážně mužského pohlaví – co si budeme povídat) vozíky nijak nešetří. Bavíme se hlavně o jízdě v terénu!!!
V zatáčkách ve větší rychlosti mají vozíky tendenci se překlopit (nejhorsi zkusenost je s psými vozíky). CROOZER díky DOGY odpružení nepřevrátíte! Ať se stavíte třeba na hlavu. :-) XXXXXX překlopíte celkem snadno – stačí najet na kámen a je to. Na hlavu se rozhodně stavět nemusíte. :-o
A zavazadlový prostor? Jednoznačný: odhadem má CROOZER 3x větší nákladní prostor, než XXXXX. Do CROOZERu sbalíte na celodenní výlet nejen dítko,ale celou rodinu. S XXXXXX budete mít problém.
Zkušenost naše vlastní: XXXXXX na kolo pouze na asfaltové cesty. V terénu nedoporučujeme vozík XXXXXXX používat.
Téměř 7 let používáme výhradně CROOZER Kid for 1 a jsme s ním MAXIALNĚ spokojeni. XXXXXX vlastníme samozřejmě také – proč? Čtěte dál.

b) NA IN-LINE BRUSLE 

– pokud kupujete vozík za účelem in-line bruslení, víme, že TOP vozík je určitě  XXXXXX. Hlavně, pokud budete jezdit i v kopcovitějším terénu. Bezpečí a zdraví bylo na 1. místě už v bodě 1 – kolo. Bezpečí zůstává nejdůležitější nadále – tentokrát ale vyhrává XXXXXX. Proč? Díky BRZDÁM! (Čtěte ale dále, nalezneme i plus pro CROOZER či XLC – stabilita a výška.) Brzdy má XXXXXXX nejlepší. Současný model XXXXXXX 1 disc má kotoučové brzdy -brzdí zadní kola - to je velmi důležité. CX nabrusle - úžasná záležitost! Brzdí perfektně! Proč tedy máme doma krom CROOZERu Kid 1 vozík ? Využití na brusle. U bruslení nepředpokládáme jízdu na nerovém terénu a proto odpružení neřešíme. Ale brzda u CX je 100% spolehlivá a účinná. CROOZER (ani XLC) své originálí ruční brzdy nevyrábí. Zakoupit si u nás můžete ruční brzdy značky DOGY.
Rozdíl brzd: XXXXX má bržděné zadní kola. CROOZER (nebo XLC) má s brzdovým setem bržděné pouze přední joggingové kolo (a stejně tak vozík XXXXXX– o něm se rozepíši níže).
Ruční brzda („brzdový set“) CROOZER je perfektní na přibrždění. Nedokážete s ním však zastavit plně rozjetý naložený vozík, nedej bože v kopci dolů. Na CX se můžete spolehnout, zastavíte téměř okamžitě a všude.
Stabilita: 1.rok miminka je u XXXXXXX problém se stabilitou. Pokud vezete lehké miminko ve věku 0-12 měsíců (samozřejmě v mimikovníku), je těžiště vozíku na špatném místě. Vozík se překlápí dozadu, pokud se mírně pověsíte na řidítka. 
CROOZER je stabilní, široký vozík, ten nepřevrhnete. Pokud se teprve s bruslením chystáte začít, moc bych nedoporučovala jízdu s XXXXXXX proto, že při zaškobrtnutí můžete vozík opravdu převrhnout dozadu. Výuku jízdy doporučujeme spíš na rovném terénu s vozíkem CROOZER. Doporučujeme si samozřejmě zakoupit brzdu předního kola. (Bez ní se dá také brzdit zajetím vozíku do trávníku.)
Řidítka / madlo: pohodlnější do ruky je určitě madlo vozíku XXXXXX (má nastavitelná řidítka do šířky). ALE: tento vozík je nízký! 2 metroví pánové mají s tímto problém. Pro XXXXX neexistuje žádný nástavec řidítek. CROOZER a XLC má možnost nastavit si řidítka – vyrábíme opět pod značkou DOGY (naleznete opět na našem e-shopu: www.odpruzeni.cz ). Pokud nejste extrémního vzrůstu, určitě je XXXXXX výškově super. :-)

c) PRO BĚH ČI CHŮZI  – s během u vozíku bohužel nemám vlastní zkušenost, tak alespoň pocit z chůze: XXXXXXXCX je příjemnější do ruky, je lehčí ale nižší než CROOZER, ale opět musím vyzdvihnout kotoučové brzdy. Při chůzi z kopce jsou brzdy k nezaplacení. Pro chůzi tedy vyhrává vozík XXXXXXXX.

d) JAKO KOČÁREK: pokud chcete vozík používat běžně i jako kočárek, tak je praktičtější XXXXXXXCX. Je užší – projedete tak v uličkách a u pokladen v obchodech a užšími dveřmi. CX má lépe řešené kočárkové kolečka, než CROOZER a XLC. Vozíky XXXXXXXmají 2 kočárková kolečka, CROOZER a XLC má pouze 1 kolečko. XXXXXXX kočárková kolečka mají na vozíku své místo a tak vám nikdy neušpiní náklad v zavazadlovém prostoru. Kočárkové kolečko CROOZER a XLC nemá svůj vlastní prostor, pokud jej zrovna nepoužíváte, je nutné vézt ho v zavazadlovém prostoru vozíku, spolu s dalšími věcmi. Odpružení je při chůzi méně důležité.

3) ROZMĚROVĚ – nejužší je XXXXXXXCX. Projede dveřmi 80. CROOZER a XLC bez odpružení také projede dveřmi šíře 80cm. Ale bohužel s odpružením DOGY 80cm dveřmi neprojedete. Zhruba o 2 cm. Vozík musíte buď naklopit, nebo složit a pronést složený. Podvozek CROOZER a XLC je stejný, takže v aute zaberou tyto 2 vozíky stejné místo. CX je z těchto vozíků nejmenší. Na převoz v autě bych rozdíly nehledala. Všechny vozíky zaberou zhruba stejné místo.

4) VÝROBA – Čína – všechny vozíky jsou vyrobeny v Číně. Kvalita je ale vysoká, o tom není pochyb. Výroba byla přesunuta do Číny již před několika lety a tak už se vozíky asiaté naučili vyrábět. :-)

5) VÝBAVA – XXXXXXX v základu nabízí: kabinu, kola, nyní již i cyklo set, nutné síťky a sluneční clonu. Ostatní sety musíte dokoupit. CROOZER má v základu cyklo set, kočárkové kolečko a joggingový set (přední kolo 16“). Nic jiného. Ostatní příslušenství je příplatkové, včetně odpružení DOGY (naleznete na našem e-shopu – krom odpružení, nástavců řidítek a ručních brzd vyrábíme i další textilní příslušenství: různé clony, síťky....)

Namátkou mohu vyzdvihnout např. Větrací reflexní plachtičku do zadní části vozíku CROOZER či XLC, nebo síťku proti nečistotám, která zamezí vnikání nečistot (jehličí, drobné kamínky, písek..) do vnitřní části vozíku.

6) OBSLUŽNOST VOZÍKU: rychlejší na skládání a rozkládání je určitě XXXXXXX . Vše je o něco jednodušší díky systému „ezClick™“ (lidově řečeno „ na zamačkávací čudlíky“ než u Croozer a XLC – tam je zatím vše na závlačky. Dál je u vozíku XXXXXXX výhodou to, že má držáky na veškeré příslušenství. Když jedu na kole, mám kočárková kolečka stále sebou uplé po boku vozíku. Jsem na in-linech a mám cyklotyč uplou v boku..... CROOZER má ale  tak veliký nákladní prostor, že toto vůbec nepotřebuje a můžete vše nandat dovnitř vozíku. Pohodlně se Vám tam vejde ledacos. Výhoda u XXXXXXX vozíku je ta, že špinavá kočárková kolečka či joggingové kolo Vám neumažou věci v nákladovém prostoru, jsou upevněna mimo  něj.  V tomto bodě má od nás jedničku XXXXXXX.

7) SEDAČKY VOZÍKŮ: polstrovaná sedačka u XXXXXXX - líbivá – možná pohodlnější. Naše děti jsou ale naprosto spokojené i v sedačce CROOZERu. Pokud by se Vám zdála nepolstrovaná sedačka méně pohodlná, můžete ji doplnit o polstr (též v našem e-shopu). Sedačka XXXXXXX má nyní výhodu tu, že již nevyžaduje použití opory trupu (modelová řada 2013 až doposud). Opora trupu je dobrá pro vozíky CROOZER, XLC a vozíky XXXXXXX do roku výroby 2012.

8) VĚTRÁNÍ VOZÍKŮ: zákazníci se hodně často ptají na odvětrávání vozíků. „Že prý slyšeli, že XXXXXXX je jediný odvětraný vozík.“ No není to až tak pravda. XXXXXXX sice má odpínací slídy v boku vozíku, ale nemá zcela vůbec odvětraný zadek vozíku. CROOZER a XLC též ne, ale my jsme pro tyto účely vyrobili větrací reflexní síťku na zadní část vozíku (plachtičku zakrývající zavazadlový prostor srulujete, suchými zipy zajistíte a na toto místo napnete naší větrací síťku a máte plně odvětraný vozík).

9) POUŽITÍ V ZIMĚ NA BĚŽKY: XXXXXXX i CROOZER nabízí k vozíku řešení na zimní období – na běžky.Cenově přijatelnější je lyžařský set CROOZER, pouze nemá v sadě lyže jako takové. K setu CROOZER je nutné mít své lyže, na které se set upne. Více info k oběma setům naleznete na našem e-shopu.

10) MIMINKOVNÍK PRO NEJMENŠÍ DĚTIČKY: Miminkovník nabízí vozíky XXXXXXX a CROOZER. XLC nenabízí vlastní miminkovník, ale lze pro něj použít miminkovník s označením Weber. Tento miminkovník je méně praktický, než má CROOZER a XXXXXXX . Naše děti ozkoušeli vše a musím říci, že jsme byli spokojeni s miminkovníkem CROOZER i XXXXXXX úplně stejně. Nevím,co bych měla hledat za rozdíl, za výhodu.... Poznámka: Miminkovník XXXXXXX vypadá určitě propracovaněji.

Do vozíku CROOZER nebo XLC lze vložit místo miminkovníku autosedačku (vajíčko), do XXXXXXX se nevejde. V autosedačce se ale děti potí, asi tak jako v miminkovníku Weber.

Autosedačka je možnost, jak ušetřit. Doporučujeme ale autosedačku poutat popruhy ke konstrukci vozíku!!! Výhoda miminkovníků oproti autosedačce je taková, že je máte neustále ve vozíku, nic nemusíte neustále vyndavat a nandavat a poutat.... Prostě se (dle nás) vyplatí do něj investovat. Použitý miminkovník také dobře prodáte na bazárkách s minimální ztrátou hodnoty, je po nich stálá poptávka.

11) PRODEJNOST JETÉHO VOZÍKU: Cyklovozíky XXXXXXX a CROOZER jsou vozíky zaběhlé. Budou se Vám jisto jistě velice dobře a sami prodávat. Toto je zkušenost z předchozích let. Po jetých vozíčcích je stálá poptávka. XLC je nový vozík (u nás v prodeji od ledna 2015) zatím nevíme, jak se jako jetý bude prodávat. Věříme, že stejně dobře, jako CROOZER.

Zpět do obchodu