V období 17.7.-26.7. NEBUDE z důvodu firemní dovolené probíhat expedice. Objednávky vyexpedujeme po návratu od 29.7. Děkujeme za pochopení.

Rozdělení modelů švýcarských vozíků LEGGERO

Švýcarská firma Brüggli vyrábí vozíky za kolo již od roku 1988.
Brüggli vyrábí 2 modely sportovních vozíků (2022):

  1. Leggero ENSO (pro jedno dítě)
  2. Leggero VENTO (pro jedno nebo dvě děti)

Leggero Enso

Sportovní vozík pro 1 děťátko - za nás špička na trhu. Toto potvrdily i německé testy od MTB News (2021).
Leggero Enso se stalo absolutním výhercem, leč měl test veliký počet parametrů. Hodnotila se stabilita, odpružení, kompatibilita, vhodnost do terénů...
Ve zkratce: skvěle odpružený vozík s výbornými brzdami, stabilitou, nejbezpečnější vozík na trhu. Toto potvrdil testovací ústav TÜV. Leggero ENSO je jediné, které úspěšně prošlo jejich náročnými testy. 
Leggero Enso je jeden ze 2 vozíků, který bychom my doporučili i malým dětičkám do 1 roku. A to díky možností skvělého dolazení odpružení. (Druhý vozík: XLC MONO).
S miminkovníkem a SOFT pružinou je Leggero Enso využitelné i pro děti od cca 2-3 měsíců. 
Leggero nedodává pouze kvaltní vozíky, ale také miminkovníky, které anatomicky naprosto vyhovují i dětem, které ještě neumí samy sedět.
Miminkovník pro Leggero dodává firma Qeridoo. Doúprava miminkovníků pro modely Leggero probíhá ve Švýcarsku (změna kotvících popruhů). 

Leggero ENSO doporučujeme nejen za kolo. Je to zároveň skvělý terénní kočár. S Leggero Enso zdoláte téměř jakýkoliv terén, dostanete s ním do míst, kam žádný běžný kočárek nedojede. Velká kola projedou kde jakým marastem, překonají kořeny, nezastaví je ani větší sníh.
Maximální komfort pro miminko je zaručen díky odpružení (hydraulický tlumič nárazu s pružinou se zdvihem až 7,5 cm) i bezkonkurenční anatomické sedačce.
Velmi oblíbený je samozřejmě tento vozík i na běh a in-line brusle. 
Enso má kotoučové brzdy zadních kol. Zhruba takové, jaké se využívají pro horská kola. Okamžité zabrzdění také zaručí klasická brzdová páčka na madle. Na tu jsme zvyklí a intuitivně tak zabrzdíme !během mžiku". Co je důležité, Leggero vozíky mají skvěle řešeno těžiště. Vozík je tak opravdu stabilní a nelze jej jen tak převrátit. A to ani dozadu - při dobrzďování na bruslích. 
ENSO disponuje velkým úložným prostorem. Naložíte kupu nákladu, navíc díky řidítkům z kovu a již zmíněnou skvělou stabilitou, můžete přibrat na výlet ještě batoh navíc a pověsit si ho na madlo. Není to sice přímo návodem doporučeno, ale reálně máme samé dobré reference i na tuto možnost "odvezení ještě více věcí",
Kovová řidítka je možno výškově nastavit dle Vaší výšky. 


Leggero Enso je u nás prodáváno poměrem cca 70 % z celkového množství prodaných vozíčků.
(Na druhém místě je u nás XLC MONO s odpružením.)

Rozdělení ENSO dle výbavy:

Leggero Enso FAMILY: cyklo set + kočárková kolečka (tedy výbava vhodná na cyklistiku)
Leggero Enso COMPLETE SPORT: cyklo set + kočárková kolečka + jogger set (DOPORUČUJEME - s touto výbavou je vozík zároveň skvělý sportovní kočárek)

 

Rozdělení ENSO dle barev:

Leggero Enso SAIL= bílá barva
Leggero Enso SURF = béžová barva
Leggero Enso II (2022)  je v barvě světle modrá + šedá. Tato barva nemá své označení.

Pozn.: Enso I je inspirováno plachtěním. Tvar (design) boků je velmi nápadně podobné windsurfingovým plachtám.
I šňůrka po boku je designovým prvkem z plachty - na plachtě souží tento provázek pro hlídání / určování větru. Na vozíku nemá tato šňůrka žádnou jinou, než designovou funkci. :-) 
Leggero Enso získalo švýcarskou cenu za design v kategorii spotřebního zboží díky partnerství s designérskou a inženýrskou firmou Tribecraft.

 

Leggero VENTO

Multifunkční sportovní vozík do lehkého terénu nejen pro děti.

Leggero Vento je 2místný i 1místný vozík zároveň. Jde o robusnější vozík, vozík který bychom zařadily o třídu níže než Leggero Enso.
Především díky odpružení, které není vhodné do českého přírodního terénu. Již od výrobce je určen na asfaltové povrchy.
Do českého terénu (lesní cesty, polní cesty) je vhodné pouze Leggero Enso. 
Naopak jeho velkou výhodou je variabilita sedačky. Tzn.:mohou vedle sebe sedět 2 dětičky, nebo po přestavbě bezp. pásů může sedět 1 dítko uprostřed.  
Sezení je dle nás jedno z největších. Osobně jsme v tomto vozíku vezli i dva 7leté kluky. Díky možnosti sezení 1 dítka uprostřed 2místného vozíku je vozík i při obsazenosti 1 pasažerem stabilní

Vozík si našel velkou oblibu i mezi pejskaři (cyklo vozík pro psa), a to díky velmi odolnému plastovému dnu ("celoplastové pevné vaně").
Po vyndání sedačky je dno rovné a po vložení pelíšku (doporučujeme nějaký více robusní) je tak vhodný nejen pro děti, ale také právě pro zvířata a nebo pro náklad. 
Jako nákladní vozík má vozík obrovskou výhodu díky jeho velkému objemu. Z vlastní zkušenosti víme, že ve vozíku odvezete campingové vybavení pro celou rodinu. :-)

Leggero Vento má jako jediný vozík na trhu hydraulické kotoučové brzdy. To proto, aby jste ho ubrzdili, i když v něm povezete dvě velké děti. Vozík byl testován až na 100 kg zatížení. Co to znamená? Vozík uveze opravdu hodně, ale spíše se držme legislativy, která dovoluje vézt maximálně 40 kg.  

Celkově jde o těžší vozík. Váhu zvyšuje celoplastové bytelné dno. Plast použitý na vozíčcích Leggero vydrží náraz až do 50 km rychlosti. Jde o velmi tvrdý, odolný plast (je použit i v přední části vozíku Leggero ENSO). 

Madlo je výškově nastavitelné, není polohovatelné. Madlo je totiž kovové.
Zádová opěrka sedačky lze mírně polohovat. 

Rozdělení Leggero VENTO dle výbavy:

Leggero Vento FAMILY - cyklo set, kočárková kolečka
Leggero Vento ACTIVE - cyklo set, kočárková kolečka, jogger set
Leggero Vento SPORT - cyklo set, kočárková kolečka, jogger set + hydraulické kotoučové brzdy

Zpět do obchodu