V období 17.7.-26.7. NEBUDE z důvodu firemní dovolené probíhat expedice. Objednávky vyexpedujeme po návratu od 29.7. Děkujeme za pochopení.

30 rad pro používání vozíku za kolo

30 rad pro používání vozíku

Abychom Vám od samého začátku co nejvíce zpříjemnili Vaše cyklovýlety, sepsali jsme několik základních zkušeností a rad. Věříme, že vybaveni našimi radami předejdete mnoha nepříjemnostem a Vaše výlety budou jedna velká radost.

Rady a doporučení pro používání dětského vozíku za kolo:

 1. Před 1. jízdou se s vozíkem důkladně seznamte. Zkuste si s vozíkem zatáčet, rozjíždět se a celkově poznejte celý vozík (skládání, rozkládání, nasazování koleček, správné připojení ke kolu atd.)
 2. První jízdu udělejte zkušební. Zjistíte tak, kolik km jste se zátěží schopni asi ujet, a jak se na různých typech cest vozík chová, zjistíte, zda máte všechno potřebné příslušenství.
 3. Pláštěnku (neboli igelitový kryt přední části vozíku) zatahujte pouze při dešti, nebo za zimy! Nikdy ne za svitu slunce, nebo za tepla bez deště! Toto je častá chyba, kterou zákazníci dělají. Materiál pláštěnky je uzpůsoben chladnému počasí.
 4. Na procházky, výlety běh vždy používejte jogger set (přední velké kolo). Kočárková kolečka jsou určena výhradně na hladký povrch (obchod, hotel, kvalitní asfalt)
 5. Při cyklo jízdě vždy zatáhněte přední síťku. Chráníte tak své dítě, aby mu nevletěla do očí nečistota od rodičovského kola
 6. Neimpregnujte látky vozíku a jeho příslušenství. Dojte tím k uzavření pórů a sníží se prodyšnost potahu. Místo impregnace použijte za deště pláštěnku (u nás k dokoupení).
 7. Neposazujte do sedačky dítě, které neumí samo sedět (dokud si bez vaší asistence nesedne samo). To bývá nejčastěji okolo osmého nebo devátého měsíce. Vždy musíte do té doby využít tzv. miminkovník. Všechny kvalitní značky vozíků tuto věc nabízí jako příslušenství k dokoupení.
 8. Pro děti od 8 měsíců do cca 2 let není vhodná pouze samotná sedačka. Vždy doplňte sedačku o tzv. oporu trupu a hlavy. Opět tuto věc musíte dokoupit jako příslušenství.
 9. Máte-li vozík LEGGERO Enso se Soft pružinou, nebo nějaký starší vozík s odpružením DOGY, můžete vyjet na cyklovýlet zhruba od doby, kdy umí Vaše miminko držet hlavičku (cca od 2 měsíců). Se všemi ostatními vozíky můžete na kolo až od 1 roku věku miminka!
 10. 10. Než si pořídíte nové kolo, ujistěte se předem, že za něj půjde Váš vozík upnout. Ani prodejce kol toto nebude vědět. Obraťte se raději na nás, poradíme. S následným připojením Vám rádi pomůžeme. Je třeba ale znát přesnou osu kola. Nestačí zjistit jen značku a typ kola. (Pro identifikaci osy nám napište na e-mail daniel@odpruzeni.cz)
 11. Dítě za jízdy v každém případě poutejte bezpečnostními pásy. Chráníte tak své dítě.
 12. Při cyklo jízdě je nutné v ČR používat praporek. Ten je vždy při nákupu vozíku v ceně. Pokud jej ztratíte, můžete si ho objednat jako náhradní díl.
 13. Používejte vozík jen na doporučené sporty pro daný vozík. Pokud je nějaký sport pro vozík vyloučen, má to svůj důvod.
 14. Na cyklovýlety vybírejte takový terén, na jaký je daný vozík určen. Důvod: zdravotní stránka dítěte i zabránění zničení vozíku.
 15. Každý rok udělejte větší servis vozíku. Stejně jako auto či kolo je nutné servisovat i vozíky. Například na podzim, kdy je nejméně vozík používán, nám můžete Váš vozík dovézt či poslat na pravidelný servis.
 16. Vozík je nutné pravidelně mazat. Doporučujeme používat silikonový olej (déle vydrží) nebo WD40 (řidší, ale zase vhodnější na pročištění). Mazat "vše" co se hýbe, kromě komponentů brzd - destiček a kotoučů. Pravidelně dle potřeby a podmínek používání vozíku. V zimě můžete mazat klidně po každém výletě, protože v tu dobu vozík trpí nejvíce. V létě stačí jednou za měsíc. Pokud zmoknete, doporučujeme očistit a namazat ihned po oschnutí vozíku.
 17. Ideálně si vždy před jízdou zkontrolujte stav vozíku, zejména nafouknutí kol či dotažení šroubků.
 18. Vozík čistěte. Nenechávejte ho zaprášený nebo zablácený. Nečistota se může dostat do míst, kde způsobí např. zadření koleček. Velké čištění vozíku také můžete nechat na podzim. Tip pro čištění potahu: nejlépe se nám vozíky čistí buď vlhčenými dětskými ubrousky, nebo tekutým žlučovým mýdlem a hadříkem s vodou (vyzkoušenou máme značku DM).
 19. Velmi doporučujeme používat za slunečního svitu sluneční clony. Pokud nejsou součástí vozíku, dokupte si je.
 20. Nevěste na plastová řídítka žádné tašky, či dokonce dětská odrážedla. Hrozí zlomení madla. Obzvláště u vozíku s platovými řídítky.
 21. Vozík si raději vždy zabezpečte při odchodu od něj, i když to je jen na pár minut. Setkali jsme se s mnoha krádežemi. Využít můžete řetěz, nebo my osobně navíc používáme Alarmbox.
 22. Chcete-li dokoupit další příslušenství, raději si nechte ověřit přesný model vozíku. Toto platí hlavně pro staré bazarové vozíky. S identifikací vozíku Vám rádi pomůžeme na tel. č. 773796858.
 23. Pokud parkujete vozík na slunci (např. na balkónu), pořiďte si parkovací potah, aby Vám barvy na vozíku nevybledly. Všeobecně vozík dlouhodobě neparkujte na volném prostranství, parkujte jej pod střechou, ať na něj také neprší. Bude-li na vozík běžně pršet, mohla by potah zničit plíseň.
 24. Jedete-li na dovolenou do zahraničí, ověřte si, jaké podmínky má daná země pro provoz cyklovozíku. Např. zda není nutno dávat dítěti cyklopřilbu (což v ČR není nutné).
 25. Hledáte-li pravidla pro využívání cyklo vozíku zde v ČR, najdete je na stánkách Besipu. Pokud máte vozík zakoupen u nás, není nutné nic hledat, vozík splňuje vše, co má. J
 26. Jede-li ve 2-místném vozíku 1 dítě, posazujte ho (z důvodu stability) doprostřed sedačky, umožňuje-li to sedačka.
 27. Při přepravě autem nenechte šoupat vozík po podlaze, ať nedojde k prodření textilií, nebo igelitů. Ochránit vozík můžete např. přepravním vakem, který najdete v naší nabídce.
 28. Vozík jde přepravovat letadlem stejně, jako kočárek. Na přepravu nabízíme přepravní vak s uchy. Ten má silnější materiál a ucha k lepší manipulaci. Doporučujeme vozík ještě ochránit buď vloženým molitanem, někdo omotává dekou.
 29. V zimně není nutno se prodírat sněhem s koly, můžete i na procházce využít lyží – tedy tzv. „ski set“. S naším ski setem si pobyt na horách užijete ještě více.
 30. Vozíky, které mají polohovatelnou opěrku zad, nikdy nepolohujte „do lehu“ za cyklojízdy. Vždy dejte sedačku do vzpřímené polohy. Bezpečnostní pásy jinak ztrácí svou úplnou funkčnost.

 

A poslední je přání. Užívejte si vozík naplno s maximální spokojeností. Zažijte s ním mnoho skvělých dobrodružství a učte děti sportu od nejmenšího věku!

 

Na závěr bychom vás chtěli poprosit o zasílání fotek a videí z vašich cest, procházek nebo túr. Budeme za ně nesmírně rádi. Inspirujete tak i další ke zdravému sportu a pobytu v přírodě a na čerstvém vzduchu.

 

Děkujeme moc za nákup právě u nás a budeme se těšit na příště. J

Tým Odpružení.cz

 

Zpět do obchodu