Nejčastější dotazy na odpružení DOGY pro vozíky za kolo CROOZER a XLC

 

1) VÝHODY ODPRUŽENÍ DOGY 
a) Unikátní zdvih odpružení až 12 cm
b) Nastavitelnost tuhosti odpružení – pro ideální funkčnost potřebujete jinou tuhost pro vozík zatížený malinkatým miminkem o váze např. 7 kg a jinou tuhost pro dítko o váze 20 kg.
c) Při instalaci odpružení není nutné zasahovat do vozíku (vrtání, řezání,..). Důležité je to z důvodu záruky na vozík. Jakýmkoli zásahem do vozíku ztrácíte záruku na celý vozík.
d) Nízká váha odpružení
e) Veškeré díly jsou namontované zvenčí vozíku – nehrozí žádné nebezpečí pro přepravované děťátko
f) Možnost deaktivace odpružení (pomocí deaktivačních popruhů)
Certifikát od strojírenského úřadu – dává zákazníkům záruku kvality, bezvadnosti a funkčnosti výrobku

2) ATESTACE ODPRUŽENÍ Je odpružení atestované? Ano, ma certifikát od zkušebního úřadu.

3) FAST SADA Co je to FAST sada, kdy ji doporučujete použít? Ideální je pro toho, kdo potřebuje vozík používat tu a tam s odpružením a tu a tam bez něj. Jde o sadu, která umožní sundaní a nandání odpružení DOGY bez nářadí, během chvilky. FAST sadu si kupují zákazníci, kteří mají např úzké dveře nebo výtah a potřebují odpružení sundávat právě kvůli tomuto.

4) ZÁRUKA Jaká je záruka na odpružení a vozík CROOZER? Vozík CROOZER má záruku na rám 10 let a na vše ostatní běžně 2 roky. Tedy i na odpružení je záruka 2 roky. Do záruky se nepočítá (ze zákona) běžné opotřebení výrobku – týká se popruhů. Ty jsou k dokoupení na e-shopu.

5) MONTÁŽ VOZÍKU Lze u Vás objednat vozík XLC by CROOZER přes e-shop a vyzvednout si jej smontovaný? Samozřejmě lze vozík u nás vyzvednout smontovaný, bohužel cena nezůstává stejná jako na e-shopu, ale za montáž si účtujeme částku 300 Kč.

6) KOMPATIBILITA Jak poznám, že nemám vozík starší roku 2005? Přeměřte si osu kola a pokud je rozměr 12mm, odpružení DOGY bude pasovat.

7) POUŽITÍ NA 1 A 2 MÍSTNÝ VOZÍK Mohu použít odpružení DOGY na vozík pro jedno i dvě děti, pokud v dvojmístném vozíku vezu jen jedno dítě? Ano, můžete, na více zatížené straně si dokonce můžete nastavit větší  tuhost pružení, než na straně méně nezatížené.

8) PROPRUŽENÍ Kolik cm propružení dokáže vozík s DOGY odpružením? Cca 10-12 cm. K nárazům vozíku na zem ale nedochází.

9) ROZŠÍŘENÍ VOZÍKU O kolik se rozšíří vozík po nandání odpružení? Cca 3 cm každá strana. Je to dáno originální osičkou vozíku. Pokud by se musel dělat zásah do čehokoliv na vozíku, ztratíte tím záruku na celý vozík. Proto je odpružení stavěno tak, aby se zásah do vozíku nedělal žádný.

10) NÁHRADNÍ DÍLY K ODPRUŽENÍ Kdykoliv dodáme jakýkoli díl na Vaše přání. Poptávejte na našem e-mailu.

11) ORIGINÁL PARKOVACÍ BRZDY lze používat na vozíku CROOZER 2005-2012. Novější vozíky nemají kompatibilní parkovací brzdy, ale můžete je nahradit našimi parkovacími brzdami DOGY.

12) SKLÁDÁNÍ VOZÍKU se montáží odpružení DOGY nemění, vozík se stále skládá a rozkládá stejně.

13) SUNADAVÁNÍ KOL - po montáži odpružení DOGY je nandávání a sundání kol je stále stejné.

14) JAKÝ JE ROZDÍL MEZI 2 typy odpružení: DOGY ECONOMY a DOGY LIGHT? DOGY Economy je určeno pouze pro jednomístné vozíky. Je vyrobeno z oceli, která není tak pevná jako dural, ze kterého je vyrobena verze LIGHT. Verze LIGHT je pevná a lehká. Dural je velice pevný, lehký, nerezavějcí, moderní materiál, požívaný v leteckém průmyslu. Ocelová odpružovací sada Economy má 1 ložisko, řada LIGHT má ložiska 2. Verze LIGHT je určena pro všechny vozíky od roku výroby 2005 - pro jedno i dvoumístné verze. A pro koho doporučujeme jakou odpružovací sadu? Pro majitele vozíků pro dvě děti jednoznačně doporučujeme sadu LIGHT. Dále pro ty, kdo plánují jízdu více obtížným terénem, či pro "fajnšmekry", kteří si potrpí na luxusnější materiály. Pro jednomístné vozíky je plně dostačující sada Economy, která je funkčně i tvarově úplně stejná, jako LIGHT. Dále sadu LIGHT doporučujeme pro ty, kdo si do budoucna plánují pořídit vozík pro dvě dětičky. Aby si po přesedlání na dvojmístný "kočár" nemuseli pořizovat novou odpružovací sadu, mohou použít tuto LIGHT sadu pro jednomístný, i pro dvojmístný vozíček. Vzhledově se sady na první pohled neliší. Povrchová úprava je:
u řady Economy: stříbrnošedý komaxit - prášková barva, u verze LIGHT je to přírodní elox - hodně podobný konstrukci vozíku. Sada LIGHT i sada Economy je certifikována od zkušebního ústavu. Economy má certifikát pro použití u jednomístného vozíku, LIGHT pro použití u obou verzí - jak jednomístné, tak dvoumístné.

15) ŽIVOTNOST PRUŽIN: záruka na pružiny je 2 roky,  pružiny ale většinou vydrží déle. Od roku 2016 dodáváme velmi kvalitní pružiny, které si necháváme vyrábět na míru.
Nabízíme dva typy pružin. Pro vozík zatížený vahou 0-25 kg a 25-45 kg.