V období 17.7.-26.7. NEBUDE z důvodu firemní dovolené probíhat expedice. Objednávky vyexpedujeme po návratu od 29.7. Děkujeme za pochopení.

Časté dotazy na odpružení DOGY pro CROOZER

1) VÝHODY ODPRUŽENÍ DOGY  

  • Unikátní zdvih odpružení DOGY až 12 cm. Bezkonkurenční vlastnost. Běžně se u jiných vozíků nabízí zdvih max 5 cm. (Pouze švýcarské vozíky LEGGERO Enso mají již od výrobce zdvih 75 mm.)
  • Velká citlivost odpružení - funguje již po zatížení vozíku několika málo kily (cca 4 kg). Můžete tak bez obav jezdit i s malinkými dětmi např. od 1 měsíce věku. Toto je největší problém u jiných značek vozíků, které mají odpružení sériově vyráběné. Většina konkurenčních odpružení je funkční až po zatížení vozíku např. 12 kg. 
  • Regulace tuhosti odpružení – pro ideální funkčnost potřebujete jinou tuhost pro vozík zatížený malinkatým miminkem o váze např. 4 kg a jinou tuhost pro dítko o váze 20 kg. U 2-místného vozíku bývá zatížení kolikrát i limitními 40 kg. Regulace tuhosti je tedy jednou ze zásadních vlastností pro odpružení.
  • Při instalaci našeho odpružení není nutné zasahovat do vozíku (vrtání, řezání,..). Důležité je to z důvodu záruky na vozík. Jakýmkoli zásahem do vozíku ztrácíte záruku na celý vozík.
  • Nízká váha odpružení
  • Veškeré díly jsou namontované zvenčí vozíku – nehrozí žádné nebezpečí pro přepravované děťátko
  • Možnost deaktivace odpružení (pomocí deaktivačních popruhů) - Zákazníci toto využívají např. pro in.line bruslení. Někomu vyhovuje spíše tuhý vozík, někdo preferuje pružení i právě na bruslení.
  • Certifikát od českého strojírenského ústavu – dává zákazníkům záruku kvality, bezvadnosti a funkčnosti výrobku

 

2) ATESTACE ODPRUŽENÍ 

Je odpružení atestované? Ano, má certifikaci od českého strojírenského zkušebního ústavu.

 

3) FAST SADA -  Co je to FAST sada, kdy ji doporučujete použít?

Fast sada je ideální je pro toho, kdo potřebuje vozík používat tu a tam s odpružením a tu a tam bez něj. Jde o sadu, která umožní sundaní a nandání odpružení DOGY bez nářadí, během chvilky. FAST sadu si kupují zákazníci, kteří mají např úzké dveře nebo výtah a potřebují odpružení sundávat právě kvůli tomuto. Někdo sundavá odpružení např. pro in-line bruslení. Nám ale například pružení vozíku vyhovuje i právě na inline brusle.
Na in-line bruslení určitě doporučujeme dokoupit kotoučové brzdy zadních kol.

 

4) ZÁRUKA - Zůstává záruka na vozík i po instalaci odpružení DOGY? 

Často se setkáváme s názorem, že na vozík s odpružením DOGY ztrácíte záruku. NEZTRÁCÍTE. Naše odpružení DOGY je instalováno tak, aby jste nijak nezasahovali do konstrukce, a tak záruka na vozík platí dále. 
Na vše máte (alespoň u nás) běžnou 2letou záruku dle zákoníku. Do záruky se nepočítá (ze zákona) běžné opotřebení výrobku. 

 

5) KOMPLETACE - Nabízíte smontování vozíku s odpružením DOGY

Lze u Vás objednat vozík XLC by CROOZER přes e-shop a vyzvednout si jej smontovaný? Samozřejmě lze vozík u nás vyzvednout již smontovaný vozík za kolo. Za montáž si účtujeme poplatek 300 Kč.

 

6) KOMPATIBILITA  - Jak poznám, jaký vozík CROOZER či XLC mám? 

Jak poznám, jaký mám vozík (typ a rok výroby), nebo že je můj vozík starší roku 2005?
a) Rok výroby vozíku - zkuste navštívit naši stránku "Rozdíly v modelech vozíků CROOZER". Pokud byste ani dle ní nepoznali, jaký vozík máte, nebo jsme si nebyli 100% jisti, ozvěte se nám, rádi Vám dle fotek či dalších informací rok výroby Vašeho vozíku určíme.
b) Přeměřte si osu kola a pokud je rozměr 12mm, odpružení DOGY bude 100% pasovat. Pokud bude rozměr osy jiný (a je tedy starší roku 2005), kontaktujte nás na telefonu 602675279 a najdeme pro Vás nejvhodnější řešení.

 

7) POUŽITÍ ODPRUŽENÍ DOGY PRO 2MÍSTNÝ VOZÍK CROOZER Kid for 2 NEBO XLC Duo S1 DÍTĚTEM

Mohu použít odpružení DOGY na dvoumístný vozík Croozer Kid for 2 nebo XLC Duo by Croozer, pokud v dvojmístném vozíku vezu jen jedno dítě?
Ano, určitě můžete. Na více zatížené straně, kde sedí dítě, si můžete nastavit větší tuhost pružení, než na straně méně nezatížené. Všeobecně doporučujeme pro jedno dítě využívat spíše jednomístné vozíky k tomuto určené. Důvod: stabilita.

 

8) PROPRUŽENÍ - ZDVIH ODPRUŽENÍ DOGY

Kolik cm propružení dokáže vozík s DOGY odpružením? Cca 10 - 12 cm. K nárazům vozíku na zem ale určitě nedochází. Pružiny jsou koncipovány přesně pro potřeby našeho odpružení DOGY Components na vozíky za kolo Croozer a XLC by Croozer. Odpružení DOGY je regulovatelné, nastavíte si tuhost pružení přesně dle zatížení vozíku (dítě + náklad, popřípadě pes + náklad).

 

9) ROZŠÍŘENÍ VOZÍKU 

O kolik se rozšíří vozík po nandání odpružení? Cca o 2 - 3 cm každá strana (dle typu vozíku). Je to dáno originální osičkou vozíku. Pokud by se musel dělat zásah do čehokoliv na vozíku, ztratíte tím záruku na celý vozík. Proto je odpružení stavěno tak, aby se zásah do vozíku nedělal žádný.
Rozšíření vozíku díky instalaci odpružení DOGY ale není na škodu! Díky vyšší šíři vozíku je vozík stabilnější, což oceníte hlavně při jízdě ve větším terénu, či při vyšších rychlostech ve sjezdu.

 

10) NÁHRADNÍ DÍLY K ODPRUŽENÍ DOGY

Kdykoliv dodáme jakýkoli díl na Vaše přání. Díly popřípadě poptávejte na našem e-mailu info@odpruzeni.cz.

 

11) PARKOVACÍ BRZDY 

Lze s odpružením DOGY zachovat originální parkovací brzdu Croozer a XLC by Croozer?
Ano, lze. Ale pouze u vozíků CROOZER 2005-2012 a XLC by croozer 2014-15. Novější vozíky nemají kompatibilní parkovací brzdy, ale můžete je nahradit jinými našimi brzdami. Jsou to tyto:


KOTOUČOVÉ BRZDY PRO CROOZER A XLC - multifunkční řešení. Exkluzivně vyrábí pouze naše firma.
PARKOVACÍ BRZDY DOGY - parkovací brzdy řešené stejně, jako jsou u vozíků CROOZER 2005-12.


12) SKLÁDÁNÍ VOZÍKU 

Skládání vozíků Croozer a XLC by Croozer se montáží odpružení DOGY nemění. Vozík se stále skládá a rozkládá stejně.

 

13) SUNDAVÁNÍ KOL

 Po montáži odpružení DOGY je nandávání a sundání kol je stále stejné. Nic se též nemění.

 

14) JAKÝ JE ROZDÍL MEZI 2 typy odpružení: DOGY ECONOMY a DOGY LIGHT? 

Na toto téma jsme zpracovali samostatnou stránku - "Rozdíly v odpružení DOGY Economy a DOGY LIGHT" 

Ve zkratce:
Levnější verze DOGY Economy je určena pouze pro jednomístné vozíky. Je vyrobeno z oceli, která není tak pevná jako dural, ze kterého je vyrobena verze LIGHT. Verze Economy má 1+1 ložislo (1 na pravé a 1 na levé straně). Povrch: práškové lakování (komaxit).

Dražší verze LIGHT je určena pro jedno i dvoumístné vozíky. Je pevná a lehká. Dural je velice pevný, lehký, nerezavějcí, moderní materiál, požívaný v leteckém průmyslu. Má 2+2 ložiska. Povrchová úprava: elox.

 

15) ŽIVOTNOST PRUŽIN

Záruka na pružiny je 2 roky. Od roku 2016 dodáváme velmi kvalitní pružiny, které si necháváme vyrábět na míru přímo pro naše odpružení. 
Nabízíme dva typy pružin. Pro vozík zatížený vahou 0-25 kg a 25-45 kg.
Určitě není možno používat jiné pružiny. Neměli by správnou funkci a díky jim by mohlo dojít k porušení jak odpružení, tak vozíku.

 

 

 

 

Zpět do obchodu