Z důvodu velkého vytížení je možné nás navštívit pouze ÚTERÝ až ČTVRTEK. Osobní návštěvu je nutno vždy sjednat předem. Moc děkujeme za pochopení!

Bazarový vozík za kolo

Co si pořídit? Bazarový vozík za kolo nebo úplně nový vozík?

Naše odpověď je celkem jednoznačná. Minimálně dva argumenty Vás přesvědčí ihned. Myslíme si, že to bude hlavně bod 6 a bod 7.

Denně se na nás obrací několik zákazníků s dotazem, zda nemáme k prodeji i nějaký  levnější předváděcí kus vozíku, nebo nějaký použitý - bazarový vozík.
Ano, vozíky od zákazníků jsme schopni vykoupit, ale těchto kusů se k nám dostane ročně do 3 kusů maximálně.

Proč nákup ojetých vozíků nedoporučujeme?

1) Bazarové nabídky vozíků jsou z 90% mylné, prodejci klamou uvedeným rokem výroby a jejich popisem stavu.

A ne málo. Zakoupíte vozík v krásném stavu, prodejce tvrdí, že je 3 roky starý, ale realita bývá jiná o mnoho let. Nezřídka se stane, že vozík není starý 3 roky, ale let rovnou 13.
Nejčastěji se setkáváme na bazarech s vozíky stáří 6-10 let, o něco méně je vozíků ještě vyššího stáří, novějších vozíků je opravdu minimum (ale kupa inzerátů se tak klamavě tváří).
Ptáte se, proč si ale nekoupit např. 13 let starý vozík, když je na první pohled jak nepoužitý a je úplně v pořádku? Odpovědi níže.

 

2)  Ojeté vozíky Vás po servisu vyjdou na více peněz, než nákup nového vozíku.

Náhradní díly jsou vždy velmi předražené. Důvod: výrobce chce donutit zákazníka, aby si zakoupil raději nový vozík. Víte, že například za potah vozíku zaplatíte několik tisíc korun?
A máte vůbec jistotu, že na Váš starý vozík seženete požadovaný náhradní díl? 

 

3) Nedostupné náhradní díly

Výrobci většinou náhradní díly prodávají pouze po celých komponentech. Nekoupíte například jen páčku, musíte zakoupit většinou celá řidítka.
A pozor! dostupnost náhradních dílů na daný vozík je vždy jen pár let. (Vyjma  švýcarské značky LEGGERO. Tam je garance dodání náhradních dílů ještě 10 let po ukončení výroby daného modelu.) Většinou jsou náhradní díly dostupné pouze v době, kdy je daný model vozík ještě vyráběn. Poté se prodejnost náhradních dílů omezuje, po cca 3-5 letech se díly z prodeje stahují úplně.

 

4) Záruka 

Na ojeté vozíky nemáte téměř žádnou záruku. Málo který prodejce Vám vystaví kupní smlouvu, nemáte se pak kde dobrat náhrady, pokud zjistíte skryté vady na vozíku.
Na nový vozík máte samozřejmě vždy nejméně 2letou záruku.

 

5) Nejasný původ - skryté vady

Pozor na vady konstrukce. Vozík mohl být bouraný a konstrukce hnutá - porušená. To může být velkým problémem v bezpečnosti vozíku.

 

6) Ekonomika nákupu nového vozíku - nevyjde mě nakonec nový vozík laciněji?

Dostáváme se na zajímavý bod, kde Vás nejspíše odradíme od nákupu bazarového vozíku a ukážeme Vám, že se Vám vyplatí nákup vozíku nového. A to určitě né toho nejlevnějšího. Naopak. On Vás nový - dražší (a tedy kvalitnější!) vozík nakonec vyjde laciněji, než nákup lacinějšího vozíku za bazaru, či nového levného (tedy nekvalitního) vozíku. 

Proč? Pojďme si to všechno shrnout.

Bazarové vozíky si až neskutečně drží cenu. Nákup je, troufneme si říci, velmi dobrou investicí. V oboru vozíků za kolo pracujeme již od roku 2008, a tak máme trh dobře zmapovaný.

Příklad:
V roce 2012 jsme prodávali vozíky CROOZER Kid 1 za cenu 6200 Kč. Koukněte se dnes na cenu takového vozíku na bazaru. Ano, dnes jeho majitelé nezřídka na prodeji ještě vydělají. Cena takového vozíku je nyní okolo 8000 Kč.

 

Pojďme pokračovat:

7) Kolik peněz prodělám při prodeji vozíku?

Pokud prodáváte ten správný - poptávaný vozík, proděláte opravdu minimum peněz.
Realita současného trhu je takováto, pojďme si udělat představu:

Například zkusme zkalkulovat prodej nejpoptávanějších / nejprodávanějších vozíků:

A) LEGGERO Enso: pořizovací cena vozíku cca 32 000 Kč, využitelnost pro 1 dítě: cca 6 let (dítě se do tohoto modelu vejde ale až do 7 let). Prodejnost po 6 letech (tedy po 72 měsících): 25 000 Kč. Za 6 let tedy tratíte 7 000 Kč.
Rozpočteno:

Váš vozík Leggero Enso Vás vyjde na 98 Kč měsíčně. (Investice do oprav: předpokládáme minimální.)

B) Thule Sport: pořizovací cena: 32 000 Kč, využitelnost pro 1 dítě cca 5 let. Po cca 5 letech vozík můžete prodat též za cca 25 000 Kč. Za 5 let (tedy 60 měsíců) tratíte opět 7000 Kč.
Rozpočteno:

Váš vozík Thule Sport Vás vyjde na 116 Kč měsíčně. (Investice do oprav: předpokládáme minimální.)

C) XLC by Croozer (již se nevyrábí): pořizovací cena kompletu s odpružením DOGY a dalšími doplňky: cca 18 000 Kč. Využitelnost cca 4,5 roku. Po 4,5 letech prodáte tento vozík za cca 10 000 Kč.
Ztráta za 4,5 roku je tedy cca 8000 Kč. Přepočteno na 4,5 roku používání (tedy na 54 měsíců).

Váš vozík XLC by CROOZER Vás vyjde měsíčně na 148 Kč měsíčně. (Investice do oprav: předpokládáme minimální.)

D) Bazarový vozík stáří cca 6 let, pořizovací cena cca 25 000 Kč. Investice do oprav v počátku: cca 3 000 Kč (na vadné díly přijdete během používání v prvních měsících). Prodejnost po cca 5 letech: 15 000 Kč. Ztráta 13 000 Kč za 5 let (60 měsíců) vyjde v přepočtu na 217 Kč měsíčně.

E) Podezřele levný a nový bazarový vozík neznámé značky nekupujte prosím vůbec. Jde v 90 % o hazard se zdravím Vašeho dítěte. Nejčastěji jde o vozíky ze supermarketů, kde není dostupnost ani příslušenství, ani náhradních dílů. Špatný cykloúchyt vám s největší pravděpodobností zničí Vaše kolo a je i dost možné, že se za jízdy vozík odepne a dojde ke kolizi. Prosíme, ušetřete tohoto své dítě i své kolo. Takovýto vozík si nikdo nezaslouží. :-)

Výsledek: Vidíte sami. Jasně vyhrál jeden z nejdražších vozíků, ale ten nejkvalitnější a nejbezpečnější - LEGGERO Enso.

A poslední aspekt:

Drahý vozík (myšleno nákup okolo 30 000 Kč) se prodává snáze, než vozík laciný. Poptávka po dražších modelech je největší a přitom jejich nabídka na bazarech je velmi omezená, takovéto vozíky se totiž buď dědí v rodinách,  nebo je již mají zamluvené kamarádi, kteří mají o něco mladší dětičky.

 

7) I tak si stále chcete pořídit ojetý vozík? Nač se tedy zaměřit při výběru bazarového vozíku:

1) Vozík si osobně vždy důkladně prohlédněte. 
2) Chtějte vidět fakturu k vozíku - popřípadě ohledejte kód na vozíku, ze kterého lze často určit rok výroby (nebo modelový rok).
3) Kupujte jen osvědčené značky vozíků, kde máte alespoň nějakou záruku kvality (za nás doporučujeme ideálně Leggero, Croozer, XLC, Thule, WeeHoo).
4) Máte-li pochyby o bezvadnosti vozíku, raději od koupi upusťte.
5) Kvalita odpružení udává jeho vhodnost pro Vaše dítě. Nekupujte nikdy neodpružené vozíky!!!! Sami by jste v nich jezdit nechtěli. Do 2 let je nutné mít kvaltně odpružený vozík, jelikož dítě do té doby nemá pevně ukotven mozek k lebce. Za nás doporučujeme použít poze tři vozíky: XLC by Croozer s odpružením DOGY, Leggero Enso a nebo Croozer Kid s odpružením DOGY.
6) Chtějte k vozíku vždy miminkovník, pokud máte dítě do 1 roku. Samostatně již asi už miminkovník neseženete. Ke každému vozíku je jiný miminkovník a to i v rámci modelu, né pouze v rámci značky vozíku. Pozor na toto!
7) Ověřte si dostupnost náhradních dílů, jistě se Vám budou hodit. Když né hned, tak za pár jízd jistě zjistíte nedostatky a závady na vozíku.

Pokud si přejet pomoci s výběrem vozíku, rádi Vám samozřejmě pomůžeme.
Jsme pro Vás k dispozici na telefonu 773796858 denně od 9 do 19 hod.

Přejeme šťastný výběr!

Váš tým DOKOV s.r.o.
Výrobce značky DOGY Componnets a dovozce několika značek vozíků za kolo pro děti, psy a náklad

Zpět do obchodu