TIR bike - pevné tažné lano na dětské kolo - 100% kontrola funkčnosti

TIR bike - pevné tažné lano na dětské kolo - 100% kontrola funkčnosti

TIRBIKE

Novinky

Samonavíjecí tažné zařízení dětského kola a pro větší děti ve věku 5-8 let, které zvládají techniku jízdy na kole, ale nejsou dostatečně fyzicky vybaveni na náročnější trasy.

SKLADEM

1 290 Kč

1 066 Kč bez DPH

Více informací

TIR BIKE - "tažná tyč" na dětské kolo v moderním provedení,
pro děti ve věku 5-8 let

Tažné samonavíjecí lano (pevný popruh) místo tažné tyče či tandemového závěsu, to je zařízení TIR BIKE. Výbornou alternativou je samonavíjecí systém s pružným lanem TIREVELO: SAMONAVÍJECÍ TAŽNÉ GUMOLANO TIREVELO

Vhodné pro děti, které již umí jezdit na kole a vy jim pouze pouze potřebujete pomoci.

VIDEO TIR BIKE - YOUTUBE

Nosnost: pro děti do cca 40 kg váhy (myšleno čistě váha dítěte - bez kola)

Náš tip!

Navíjecí tažné pružné gumolano!
Pokud sháníte to nejnovější, tedy navíjecí GUMOLANO, které zabrání cuknutí dítěte při natažení na maximální délku, které je také o něco jednodušší na připojení a má největší nosnost, přejděte na NOVINKU z Francie - samonavíjecí tažné lano TIREVELO.

Samonavíjecí tažné gumolano TIREVELO

článek o tažných systémech na dětská kola

Hledáte možná tažnou tyč Trail Gator, Trail Peruzzo Angel, nebo závěs Follow me, ale my pro vás máme něco, co vás uchvátí ještě více. Za podmínky, že Vaše děti již umí na kole jezdit a vy jim potřebujete pomoci např. vyšlápnout kopec, nebo dojet poslední kilometry do cíle, na které už se samy necítí.

Samonavíjecí lano TIR BIKE.

Skvělá věc pro větší pohodu při rodinných cyklovýletech.
Usnadní vaše výlety tím, že zapřáhnete Vašeho malého cyklistu kdykoliv nebude již moct šlapat a vy tak můžete podniknout cyklovyjížďku jako dlouhou chcete.
Skvělá též jednoduchá a rychlá instalace.
TIR Bike je určen pro děti, které již umí na kole jezdit, ale potřebují občas úlevu. Není určeno pro děti, které se teprve učí jezdit a potřebují cestou čas pro oddech.
Pod kopcem dítě připnete a opět na vrcholu kopce rychle odepnete. Ideální jak na přírodní silnice, tak do terénu. Není certifikováno na jízdu po veřejné komunikaci.
Určeno na jízdu v rychlosti do 5 km/ hod.
Před použitím nutno přečíst návod s instruktáží, jinak hrozí nebezpečí.

TIRBike se skládá ze dvou částí.
1) Samonavíjecí mechanismus pro připevnění na sedlovkovou tyč. Lano je 2cm nepružný popruh. Pružnost nahrazuje "naviják".
2) Speciální zámek na krk kola Vašeho dítěte (plastový).

Nosnost: pro děti do 8 let (= cca do maximálně 40 kg)
Rychlost: jízdu je nutno uzpůsobit stavu, že za sebou táhnete dítě. Z našeho pohledu cca do 15 km / hod. Lano je určeno pouze pro tažení do kopce. Není vhodné mít dítě zapojené při jízdě z kopce. 

Montáž:

TIR Bike vyžaduje uplne minimální přípravu. Utáhnout objímku (= držák navijáku) na sedlovce 4mi šroubky, na dětském kole se jen upne držák pomocí popruhu s plastovou přezkou). Náročnost montáže odhadem cca 2-3 minuty.

Náš tip:

Doporučujeme omotání sedlovky tenkou vrstvou pásky (ochrana proti poškrábání + jejím vrstvením je možné doladit průměr sedlovky pro instalaci objímky TIR bike). Ještě snadnější montáž nabízí NOVINKA roku 2023 - francouské samonavíjecí lano TIREVELO je skvělou alternativou se snadnější instalací, snadnějším zapřažením, vyšší nosností a hladkým přechodem do fáze tažení

ROZDÍL TIR BIKE vs. TIREVELO

  • TIR BIKE pevný popruh vs. pružné lano u TIREVELO
  • TIR BIKE upínání na dětské kolo pomocí západky do držáku na dětském kole vs. hák, který připevníte za řidítka u TIREVELO (snadnější uchycení/odepnutí)
  • TIR BIKE nosnost 40kg vs. 90kg u TIREVVELO
  • TIR BIKE isntalace na sedlovku pomocí nářadá vs. připnutí řemínky u TIREVELO (jednoduší instalace i demontáž)


Před kopcem (né v kopci) postavte dítě na kole vedle Vás, zahákněte TIR bike ke kolu dítěte a na předem smluvený povel se oba rozjeďte.

Pozn.: Reálně má systém 2 cm popruh, né lanko, jak je na některých fotkách či videích uvedeno. Alternativou s pružným lanem je novinka TIREVELO

Reviews

Write a review

TIR bike - pevné tažné lano na dětské kolo - 100% kontrola funkčnosti

TIR bike - pevné tažné lano na dětské kolo - 100% kontrola funkčnosti

Samonavíjecí tažné zařízení dětského kola a pro větší děti ve věku 5-8 let, které zvládají techniku jízdy na kole, ale nejsou dostatečně fyzicky vybaveni na náročnější trasy.

Příslušenství

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

14 dalších produktů ve stejné kategorii: