Odpružení DOGY LIGHT pro CROOZER

Odpružení DOGY LIGHT pro CROOZER

Novinky

SKLADEM

33 ks

2 899 Kč

2 396 Kč bez DPH

Více informací

VIDEO - odpružení DOGY pro CROOZER a XLC

1 sada odpružení DOGY LIGHT = kompletní sada pro 1 celý vozík (pravá i levá strana).|
Pružící element pružina (1 pár součástí balení).

Odpružení DOGY má atest od českého zkušebního úřadu, což dává zákazníkům záruku plné funkčnosti a nezávadnosti výrobku. Odpružení DOGY components je chráněno průmyslovým vzorem.

Značka: DOGY components, výrobce: DOKOV spol. s r.o.

Odpružení DOGY udělá Váš vozík bezpečný, komfortní a zdraví nezávadný pro vaše děťátko.

Při jízdě s neodpruženým vozíkem dochází k vibracím, které jsou pro děťátko nejen nepříjemné, ale i zdravotně nebezpečné. Neodpružený vozík doporučujeme využívat pouze v 100% rovném terénu, který v ČR bohužel nenajdeme. Ani asfaltové silnice nejsou 100% rovné a i na nich dochází ve vozíku k vibracím a nárazům.

S odpružením DOGY můžete beze strachu opustit i asfaltové silnice a můžete se vydat s děťátkem do přírody, bez nebezpečí aut a výparů z nich, na krásné polní, či lesní cesty a cestičky - s čerstvým vzduchem, bez hluku, do příjemného klidného prostředí pro Vás i vaše nejdražší.

Místo věčně nepříjemného drncajcího vozíku budete mít útulný vozíček, pohodlný a příjemný každému miminku od nejútlejšího věku. Kdo neviděl či neozkoušel, nemá potuchy, jak moc velký rozdíl to je: jízda s odpruženým vozíkem oproti neupravenému, neodpruženému vozíku.

 Odpružení DOGY LIGHT Spring

 • určené pro 1 i 2-místné vozíky Croozer Kid for 1, Kid for 2, 737 a 535
 • verze LIGHT je vyrobena z nerezavějícího, lehkého a odolného materiálu dural
 • dural je výjimečný hlavně svou velkou pevností a nízkou vahou
 • povrchová úprava je přírodní elox - odpružení je ve stejném designu jako konstrukce vozíku, aby maximálně vzhledově zapadla na Váš vozík a jeho vzhled nebyl nerušen něčím "přidaným“
 • pružící element: pružiny – dodáváno standardně s pružinami pro vozíky zatížené vahou 0-25 kg
 • možno dokoupit nebo nahradit pružinami pro vozíky zatížené vahou 25-45 kg
 • možnost regulace tuhosti odpružení dle zatížení vozíku – velmi důležité pro správnou funkci při použití vozíku pro různě těžké dětičky
 • možnost deaktivace odpružení (pomocí přídavných deaktivačních popruhů – naleznete v našem e-shopu)
 • 2 ložiska v každém těle odpružení (verze DOGY Economy má pouze 1 ložisko)
 • velká stabilita vozíku - montáží odpružení se rozšíří vozík o cca 3,5 cm na každé straně. To je dáno originální osou vozíku. (Do originál vozíku nelze dělat žádné zásahy, abyste neztratili na vozík záruku, proto zůstáváme u tohoto provedení pružení.)
 • rozšířením vozíku získáváte velké plus , a to velikou stabilitu vozíku, kterou si pochvalují nejen cyklisté jezdící v terénu, ale i ti, kteří jezdí výhradně po asfaltových silnicích
 • větší světlá výška vozíku při použití odpružení DOGY - mírné zvýšení světlé výšky vozíku znamená lepší průchodnost terénem při zachování nízkého těžiště

Parkovací brzdy: odpružení DOGY je kompatibilní s parkovacími brzdami vozíků Croozer 2005-2012, kdy bylo každé kolo brzděno zvlášť. Na každé straně vozíku byla brzda s červenou bambulí na konci táhla.

Během roku 2012 došlo ke změně originální parkovací brzdy, vozíky Croozer začali být brzděny 1 centrální pákou pro obě kola. Tato parkovací brzda není kompatibilní s odpružením DOGY a je nutné ji demontovat. Tato parkovací brda lze nahradit našimi parkovacími brzdami DOGY - jedná se o stejný typ brzd, jako byly používány na vozících vyrobených v letech 2005-2012.

ROZDÍLY VERZÍ „LIGHT“ a „Economy“:

 • oproti variantě DOGY Economy je verze LIGHT zdokonalena dvojitým ložiskem
 • verze LIGHT je vyrobena z duralu, verze Economy z oceli
 • váha verze LIGHT je o cca 250g nižší než verze Economy
 • verze LIGHT je kompatibilní s 1 i 2-místnými vozíky CROOZER, verze Economy je kompatibilní pouze s 1-místnými vozíky CROOZER.

Montáž:

Ve Starých Hodějovicích u Č. Budějovic je možno vozíky s odpružením shlédnout, popřípadě si je půjčit a vyzkoušet. Předem prosíme termín dohodnout telefonicky, ať máme dostatek času se Vám plně věnovat.

ČLÁNEK O ODPRUŽENÍ DOGY PRO CROOZER A XLC

Časté dotazy k odpružení DOGY pro CROOZER a XLC

Výrobek je chráněn průmyslovým vzorem, jeho kopírování je trestné.

Příslušenství

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

30 dalších produktů ve stejné kategorii: